ЦІКАВО ЗНАТИ

Інтер'єр української хати різних областей Джерело: http://spadok.org.ua/narodna-arkhitektura/inter-yer-ukrayinskoyi-khaty-riznykh-oblastey Культурно-історичний портал СПАДЩИНА ПРЕДКІВ

Мої домашні вихованці Собака
Мої домашні вихованці Кішка
Мої домашні виховнці Канарейка
  Акваріум
Сім чудес світу Ейфелева вежа
Де спить сонечко
Назви планет
Сонячна система 
Звуки птахів
 
10 цікавих фактів про птахів
Зимові птахи України
Птахи України
Перелітні птахи України
Спів птахів
Цікаві факти про життя птахів
Які птахи не вміють літати
Цікаві факти про життя тварин
Найдивовижніші місця України
 Унікальний петрівський розпис
Різдвяні традиції Святковий стіл
Різдвяні традиції Колядки
Різдвяні традиції Щедрівки
 Створенні орнаменти та символи писанок -наші
 Знана в усьому світі вишивка наша
Легендарні обереги - наші
Навіщо крокодили ковтають камені?
    Крокодили наповнюють свої шлунки не лише тваринами, яких спіймали, але і каменями. Вірніше, саме тому, що в раціон звичайного крокодила входять черепахи, риба, птахи, жирафи, буйволи і навіть леви, крокодилові необхідні в шлунку камені, аби всю цю їжу перетравити. Крім того, камені служать баластом при зануренні під воду.
Китове молоко жирніше від людського в 10 разів
      І як це матері-кити примудряються вигодувати дитинчат завдовжки близько 10 метрів? Це й справді нелегко: мати скороченнями спеціальної мускулатури випліскує молоко в рот дитинчаті, яке подібно до людської дитини з самого народження уміє триматися за сосок (у китів вони є!). А молоко китів приголомшує своєю поживністю, адже за день китиня набирає до 90 кілограмів!
Як птахи орієнтуються в польоті?
         Я думаю, багатьом цікаво, як же птахам вдається без карт пролітати тисячі кілометрів і безпомилково потрапляти в призначений пункт. Виявляється, для орієнтації птахи використовують «вбудовані» матір'ю-природою феромагніти, за допомогою яких вони орієнтуються по магнітних полях планети. Крім того голуби, наприклад, здатні запам'ятовувати прикметні особливості на землі, по яких і орієнтуються.
Взимку для бобрів в добі - 29 годин
      Коли настає зима, бобри стають справжніми «домосідами», адже вони зовсім не виходять зі своїх темних нір, що складаються з мулу і дерева. У теплу пору року ці нічні тварини виходять з житла із заходом сонця, а приходять зі світанком. Проте в темних норах взимку у бобрів збивається добовий режим, і для них в добі «вміщається» 29 годин.
Кроти зовсім не сліпі
        Дослідження останніх років спростували існуючу думку про те, що кроти сліпі, оскільки живуть під землею. Насправді, у кротів досить гострий, хоча і обмежений, зір. А побачене кротом світло, служить знаком небезпеки, адже проникнення світла для нього означає не що інше, як те, що в нору проник хижак.

Альтруїзм в природі
        Багато хто думає, що в дикій природі немає місця альтруїзму між тваринами, оскільки в умовах природного добору виживає найсильніший. Проте, вчені наводять безліч прикладів, доводячи зворотне. Наприклад, нещодавно вдалося довести, що пташенята багатьох видів птахів видають спеціальні звуки, що оповіщають своїх родичів про те, що знайдена їжа. На фотографії - сурікати, найбільш альтруїстичні товариші.
Риби можуть змінювати стать
           Багато видів риб вміють змінювати стать, залежно від гормонального циклу і навіть від довкілля. А деякі представники мають органи обох статей одночасно. На фотографії - риба-клоун, яка протягом життя може побувати і в ролі самця, і в ролі самиці.
Унікальна кровоносна система жирафи
       Оскільки мозок жирафи підноситься над власним тілом на висоту 5 метрів, постає проблема кровопостачання мозку. Виявляється, аби доставити кров на таку висоту, у жирафа є серце, вдвічі сильніше, ніж, наприклад, у корів; специфічна будова вен запобігає різкому приливу крові при опусканні голови вниз. А аби кров не застоювалася в ногах, у жирафа шкіра на ногах незвичайно натягнута. Ось природа постаралася!

У слонів відмінна пам'ять
        Мозок слонів - найбільший серед ссавців, його вага складає близько 5 кілограмів. Хоча заміряти інтелект у тварин дуже складно (це важко зробити і у людей), проте співвідношення маси мозку і тіла наближається до аналогічного показника в шимпанзе, що свідчить про високі розумові здібності. Принаймні, останні дослідження доводять відмінну пам'ять у цих гігантів.
Папуги не лише наслідують звукам
          Існує думка, згідно якій папуга, що «говорить», просто відтворює почутий набір звуків. Проте, тридцятирічне вивчення такої здатності наших пернатих друзів показує зворотне. Виявляється, папуги можуть вирішувати прості лінгвістичні завдання на рівні 4-6 річних дітей, і навіть комбінувати завчені слова в нові одиниці.
         Восьминоги- це головоногі тварини, що мешкають по всьому світовому океану, на глибині до 150 м. Через спосіб свого життя полюбляють проживати на коралових рифах і в різних розломах і ущелинах морського дна. Досліди, що час від часу проводяться вченими показали, що восьминоги э найрозумнішими представниками безхребетних.
       Білі ведмеді — найбільші вбивці, тобто вони є найбільшими ссавцями загону хижих у світі. Довжина тіла дорослого самця більше двох з половиною метрів, а маса може досягати тонни.
Білий ведмідь відмічений у Червоній книзі  й полювання та вбивство  ведмедя дозволено тільки корінному населенню Півночі.